Wózki transportowe ręczne- zastosowanie, charakterystyka

Wózki transportowe ręczne- zastosowanie, charakterystyka

Wózki transportowe to obowiązkowy sprzęt w wielu przedsiębiorstwach i halach magazynowych. Dzięki nim przenoszenie nawet bardzo ciężkich przedmiotów staje się proste i szybkie. Czy cechują się wózki transportowe ręczne? W jakich miejscach doskonale się sprawdzą? W asortymencie wielu sklepów budowlanych znaleźć można szeroką gamę akcesoriów oraz urządzeń, które przydatne są w trakcie magazynowania i transportowania. Wózki transportowe i platformy to najchętniej wybierane produkty w przypadku chęci przenoszenia ciężkich przedmiotów. Dzięki nim można przecież nawet ciężkie i bardzo duże objętościowo produkty. 

Wózki transportowe ręczne czy platformy?

Takie przedmioty mogą być stosowane osobno, jednak często wykorzystuje się je naprzemiennie. Platforma służąca do transportu nie posiada rączek, dlatego do jej przenoszenia konieczne jest dokupienie wózka lub innego rodzaju urządzenia do transportu. Można jednak zauważyć, że wózki transportowe ręczne to prawdziwy hit, który stosowany jest zarówno w małych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Platforma wraz z wózkiem to obowiązkowe wręcz wyposażenie magazynów i hal, w których przenoszenie ciężkich materiałów odbywa się bardzo często. To rozwiązanie wielu problemów logistycznych w Twoim przedsiębiorstwie. W sklepach dostępne są wózki paletowe ręczne, które mają wiele zalet. Pierwszą z nich są przede wszystkim niewielkie gabaryty. Po skończonym dniu pracy wózek można złożyć, a jego powierzchnia nie będzie zajmowała dużo miejsca. To bardzo korzystne rozwiązania dla niewielkich powierzchni magazynowych. Mogą one udźwignąć nawet 2000 kg.

Jaki wózek transportowy warto wybrać?

W każdym przypadku trzeba przede wszystkim zastanowić się, jakie towary i w jakich ilościach będą transportowane w ciągu dnia. Do tego dochodzi również wielkość przedsiębiorstwa. Wózki paletowe ręczne to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno w małych, jak i w dużych firmach, gdzie ilość przewożonych dziennie materiałów jest bardzo duża. Wadą wózków paletowych ręcznych jest to, że mechanizm nie opiera się na zautomatyzowanym działaniu, co ułatwiłoby pracę. Często konieczne jest załadowanie mniejszej ilości towaru, aby pracownik był w stanie bezpiecznie przewieźć materiały na dane miejsce. Przed zakupem warto również zastanowić się, jakiej wytrzymałości wózka i palety potrzebujemy. W niektórych przypadkach, kiedy gabaryty materiałów nie są duże, warto zdecydować się na wózek aluminiowy, którego maksymalne obciążenie to około 120 kg. Takim wózkiem bez trudu można przewieźć kartony, czy niewielkie towary. Wózki, które mają palet, zdolne są do przewożenia nieco większych i cięższych towarów, a maksymalny udźwig to około 300 kg. To na nich można przewozić deski, cegły, czy bloki.

Zastosowanie wózków transportowych ręcznych

Dzięki wózkom transportowym ręcznym można usprawnić organizację w swojej firmie. Dzięki nim istnieje możliwość przewiezienia większej ilości przedmiotów niż w rękach. Pozwoli to usprawnić pracę i ochronić zdrowie Twoje i pracowników. To wygodne rozwiązanie.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments