Wózki paletowe z wagą – szybkie przewożenie i ważenie towarów

Wózki paletowe z wagą – szybkie przewożenie i ważenie towarów

Wózek paletowy z wagą przydaje się w wielu miejscach. Przede wszystkim korzysta się z niego na zapleczu dużych sklepów spożywczych, na terenie zakładów przemysłowych czy też na magazynach. Pozwalają na skuteczne i swobodne przewożenie towarów, ale też na ich bardzo dokładne ważenie. Dzięki swojej mobilności, towary mogą być ważone praktycznie w każdym miejscu, np. tuż po rozładunku lub też bezpośrednio przed załadunkiem. Zainteresowani mają przy tym pewność, że nie zostaną wprowadzeni w błąd.

Wózki paletowe z wagą – szybkie przemieszczanie się z ładunkiem, który ma być zważony

Wózki paletowe z wagą umożliwiają bardzo szybkie przemieszczanie się z ładunkiem, który ma być zważony. Przydaje się to np. na terenie zakładów produkcyjnych, dzięki czemu wspomaga się i usprawnia cały zaplanowany proces produkcji poszczególnych towarów. To dużo korzystniejsze rozwiązanie niż zwykła waga stacjonarna, ponieważ towary można zważyć w wielu różnych miejscach, a nie tylko tam, gdzie stoi waga.

Wózek cechuje się niezwykłą dokładnością, łatwością użytkowania, ale też mobilnością. Ponadto posiada solidną konstrukcję i wykonuje się go z trwałych materiałów, aby móc z niego korzystać minimum przez kilka lat. Wózki tego typu można zakupić w różnych wersjach, tak aby przemieszczać się nie tylko z niewielkimi towarami, ale również z tymi, które charakteryzują się nieco większym obciążeniem. Wszystko będzie zależało od tego, gdzie konkretnie wózki paletowe z wagą mają być użytkowane.

Wózki paletowe z wagą – system oparty na czujnikach i obecność dużego wyświetlacza

Przy zakupie wózków paletowych z wagą warto mieć na uwadze to, iż zastosowano w nich specjalne systemy oparte na wyjątkowych czujnikach. Ponadto zaobserwuje się tam bardzo duży i czytelny wyświetlacz. Dodatkowymi atutami tego typu wózków są:

  • długi czas eksploatacji (na baterii potrafią wytrzymać do 60 godzin),
  • duża dokładność ważenia (przy ważeniu bardzo dużych ładunków, np. o wadze powyżej 1000 kg – błąd pomiaru wynosi maksymalnie 2-3 kilogramy),
  • wysoka jakość konstrukcji (użytkownicy zapewniają sobie solidność i niezawodność),
  • szybkie wskazanie konkretnego pomiaru (na wyniki nie trzeba długo oczekiwać).

Takie wózki przydadzą się praktycznie na każdym magazynie oraz w branży logistycznej. Większość modeli opiera się na działaniu wymiennych akumulatorów. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wózki z tej kategorii da się również łączyć z nowoczesnymi drukarkami, co przydaje się przede wszystkim w zakładach produkcyjnych i przemysłowych.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments