Wciągarki linowe

Wciągarki linowe

Wiele zakładów przemysłowych, a także magazyny czy warsztaty samochodowe wymagają zastosowania specjalnych wciągarek, które umożliwią podnoszenie i transport ciężkich ładunków. Do urządzeń ułatwiających tego typu prace należą wciągarki linowe.

Wciągarki linowe pozwalają na transport ciężarów o masie sięgającej nawet 3,2 tony, zarówno w pionie jak i poziomie, na odległość do ok. 40m. Wśród tego typu urządzeń można wyróżnić wciągarki ręczne i elektryczne, a każdy z wymienionych rodzajów ma inne zalety. W przypadku linowych wciągarek ręcznych prosta konstrukcja usprawnia konserwację i kontrole okresowe.

Dzięki zastosowaniu specjalnych zapadek ładunek nie opada pod własnym ciężarem, a użytkowanie jest bezpieczne. Manualne wciągarki mogą być używane wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do zasilania elektrycznego, również na otwartej przestrzeni. Urządzenia elektryczne z kolei mogą przenosić większe ładunki, a ich sterowanie odbywa się zdalnie – mają one również mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo podczas pracy.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments