Maty antypoślizgowe – rodzaje, rola, wykonanie

Maty antypoślizgowe – rodzaje, rola, wykonanie

Wynalezienie mat antypoślizgowych zrewolucjonizowało rynek. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle, choć coraz częściej znajdują zastosowanie w naszych domach. Te nieocenione przedmioty umożliwiają bezpieczny transport wszelkiego rodzaju towarów.

Jak są wykonane maty antypoślizgowe

Tajemnica mat antypoślizgowych tkwi w materiale, z którego zostały wykonane. Poliuretan granulatu gumowego, pozyskiwany jest z recyklingu opon. Z tego względu produkcja mat antypoślizgowych wspiera ochronę środowiska. Maty dostępne są w gotowych kawałkach oraz rolkach o różnej szerokości.  Ponadto posiadają różną grubość, która powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Im grubsza mata, tym wolniej będzie się zużywać. Na rynku dostępne są maty o grubości 3 mm, 6mm oraz 8 mm. Charakteryzuje je duża wytrzymałość oraz wygoda użytkowania. Maty są uniwersalne. Oznacza to, iż można je stosować na każdy rodzaj nawierzchni.

maty antypoślizgowe


Rodzaje mat antypoślizgowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat antypoślizgowych. Do najpopularniejszych należą maty domowe oraz maty ryflowane. Maty ryflowane najczęściej spotykane są w przemyśle. Gwarantują doskonałą przyczepność do podłogi. Jest to możliwe dzięki specjalnym wypustkom stanowiących dodatkową barierę antypoślizgową. Odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz wilgoci, nie tylko ochronią delikatną nawierzchnie przed uszkodzeniami, ale dodatkowo zapewnią doskonałą przyczepność ułożonych na niej towarów.

Zastosowanie mat antypoślizgowych

Wykonane z gumy maty antypoślizgowe posiadają doskonałą przyczepność. Z tego względu posiadają szerokie zastosowanie. Maty antypoślizgowe doskonale sprawdzą się w naszym domu. Mogą stanowić idealną podkładkę umożliwiającą unieruchomienie dywanu lub wykładziny. Oprócz tego możemy je rozłożyć w miejscach newralgicznych, i w ten sposób zagwarantować bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Maty antypoślizgowe idealnie sprawdzą się podczas prowadzonych w naszych domach remontów. Aby uchronić naszą delikatną podłogę przed zarysowaniem, przed przystąpieniem do prac ułóżmy na niej specjalistyczne maty zabezpieczające.  Nierzadko maty wykorzystywane są w przemyśle. Charakteryzująca się wysokim współczynnikiem tarcia. Dzięki temu bez trudu utrzymają ładunki na miejscu, nie niszcząc przy tym powierzchni auta transportowego.


Maty antypoślizgowe w przemyśle

Maty antypoślizgowe w przemyśle wykorzystywane są na wiele sposobów. Od lat sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkcyjnych. To one zabezpieczają przed poślizgiem osoby pracujące przy taśmie produkcyjnej. Stanowią nieocenioną pomoc w firmach transportowych. Wyłożona nią przyczepa stanie się bezpiecznym miejscem dla przewożonego towaru. Najczęściej wykorzystywane są wraz z pasami transportowymi.

Wykorzystanie mat antypoślizgowych znacząco ułatwia pracę każdemu, kto odpowiedzialny jest za bezpieczny  transport towarów. Użyte wraz z pasami transportowymi umożliwiają transport luźnych ładunków, a także palet na naczepach, ciężarówkach oraz kontenerach.

Sending
User Rating 5 (1 vote)
Facebook Comments
1 comment

Artykuły użytkownika

Facebook Comments