Jak wykorzystać możliwości, które stwarza oświetlenie ogrodowe?

Jak wykorzystać możliwości, które stwarza oświetlenie ogrodowe?

Odpowiednie światło potrafi sprawić, że konkretny obiekt zmieni swój wygląd na bardziej atrakcyjny i przyciągnie do siebie większą uwagę. Dlatego właśnie tak istotną kwestię stanowi oświetlenie ogrodowe. Powinno nie tylko atrakcyjnie eksponować budynek lub skwer, ale również zapewnić dobrą widoczność. Na czym konkretnie należy się skupić, gdy pragnie się oświetlić określone miejsce?

Tereny zielone – piękne i bezpieczne

Ciężko zaprzeczyć, że oświetlenie parków może być dosyć problematyczne. Z jednej strony sprawia, że ludzie czują się w nich bezpiecznie po zmroku, z drugiej natomiast negatywnie wpływa na rytm dobowy i utrudnia obserwacje astronomiczne. Trzeba więc pogodzić ze sobą te dwie istotne kwestie. Warto również pomyśleć o oszczędzaniu energii. Najlepsze oprawy parkowe to te, które kierują całe emitowane światło na chodnik, a nie we wszystkie strony. Można to osiągnąć dzięki zdecydowaniu się na zabudowane osłony. Lampy powinny mieć wysokość około 3 do 4 metrów, aby każda alejka był doświetlona, a między latarniami nie powstawały ciemne strefy, budzące niepokój wśród spacerowiczów. Najlepiej wybierać ciepłe światło, mające temperaturę barwową w granicach 3600-3700K. Wynika to z tego, że wieczorami najlepiej unikać światła niebieskiego – ma ono właściwości pobudzające i utrudnia zasypianie. Jeżeli chodzi o oszczędność energii, to najlepiej decydować się na źródła LED. Cechuje je również krótki rozruch, więc świetnie współpracują z czujnikami ruchu. Dzięki temu nie ma konieczności oświetlania mało uczęszczanych alei przez cały czas.

Przyciągnąć uwagę oraz zachwycić klienta

Niezwykle ważną funkcję pełni oświetlenie do hoteli. Pomaga bowiem stworzyć niezapomniane pierwsze wrażenie, a co za tym idzie, zainteresować potencjalnych klientów. Przede wszystkim powinno się zadbać o to, aby światło obejmowało schody oraz drzwi wejściowe. Od razu będzie wiadomo, gdzie należy się udać. Zwiększy to również bezpieczeństwo, gdyż łatwo o wypadek, gdy ktoś wspina się po stopniach w półmroku. Nazwa hotelu również powinna być odpowiednio oświetlona, aby przyciągać do siebie uwagę. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo, iż przechodnie ją zapamiętają. W tym przypadku także warto decydować się na źródła LED, pobierające nawet 80% energii mniej niż tradycyjne źródła światła. Pomoże to zmniejszyć rachunki oraz oczywiście zadbać o środowisko. Hotel generuje bowiem wiele rozmaitych kosztów, więc należy zrobić wszystko, aby uniknąć choć części z nich i tym samym zwiększyć swoje zyski.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments