Wózki magazynowe – jakie są ich funkcje?

Wózki magazynowe – jakie są ich funkcje?

Wózki magazynowe, jak wskazuje nazwa, wykorzystywane są głównie na magazynach, ale bardzo często ludzie korzystają z nich także w supermarketach, czy na terenie hal przemysłowych. Pozwalają one na bezpieczne przemieszczenie produktów oraz urządzeń. Do wyboru ma się jedna kilka rodzajów takich wózków, np.:

  • piętrowe,
  • platformowe,
  • paletowe,
  • elektryczne,
  • taczkowe.

To zdecydowanie najpopularniejsze wózki, które można nabyć na rynku. Umożliwiają one transport towaru na niewielką odległość, np. z jednej hali na drugą lub też z ciężarówki do wnętrza magazynu.

Wózki magazynowe

Wózki magazynowe

Szybkie tempo przemieszczania towarów

Atutem wózków magazynowych jest z całą pewnością to, że można z ich pomocą bardzo szybko przemieścić poszczególne towary pomiędzy jednym a drugim miejscem. Większość wózków posiada solidne uchwyty, aby nie wyślizgiwały się one z rąk operatorów. Poza tym mają wytrzymałe kółka, które nie zapadną się pod ciężarem przewożonego towaru, chociaż należy pamiętać o tym, aby nie przekraczać limitu ciężaru. Wózki magazynowe można wykorzystać np. podczas załadunku oraz rozładunku towaru, czy też podczas dowożenia towarów z magazynu na halę produkcyjną. Wtedy też nie zajmuje to dużo czasu, a cały proces przebiega profesjonalnie i całkowicie bezpiecznie, nikt nie jest narażony na krzywdę.

Przewożenie małych i dużych produktów

Na wózkach magazynowych można z powodzeniem przewozić zarówno małe, jak i bardzo duże produkty. Bardzo często przewozi się na nich maszyny i urządzenia, które wymagają naprawy i w jakiś sposób muszą być przetransportowane do serwisantów. Posiadają one specjalne zabezpieczenia, aby przedmioty, które będą się na nich znajdowały nie zsunęły się w trakcie transportu. Można ich używać także w halach montażowych, więc mają bardzo uniwersalne zastosowanie w wielu branżach. Takie wózki są przystosowane do pracy w bardzo wąskich alejkach, można nimi swobodnie operować i nie obawiać się o to, że dojdzie do jakichś wypadków z ich udziałem. Ponadto taki sprzęt nie hałasuje i nie emituje żadnych spalin.

 

Mateusz Gruszeczka

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments