Różne oleje na każdą okazję

Różne oleje na każdą okazję

Oleje, tak samo jak smary, są używane do ochrony przed nadmiernym tarciem elementów w maszynach, zapobiegania korozji, czy wydłużenie żywotności używanego sprzętu. W zależności od przedmiotu, który wymaga ingerencji oleju, na rynku można spotkać kilka rodzajów tego produktu. Poniżej zostaną przedstawione najczęściej wybierane artykuły

Olej wazelinowy
To jeden z najczęściej wybieranych środków do konserwacji, smarowania oraz ochrony. Znajduje swoje zastosowanie w bardzo wielu sektorach, od potężnych maszyn, przez drobne sprzęty po najmniejsze przedmioty i elementy składowe jakiegoś urządzenia. Taką popularność, olej wazelinowy zawdzięcza swoim niesamowitym właściwością. Z jednej strony olej wazelinowy jest bardzo lepki środkiem, z drugiej zaś ma możliwość dotarcia dosłownie wszędzie. Przez co bardzo dobrze izoluje i zabezpiecza delikatne elementy, narażone na negatywne działanie wilgoci. Trudno dokładnie wymienić wszystkie możliwe zastosowania oleju wazelinowego, ponieważ jest ich naprawdę dużo. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale środek ten jest bardzo często stosowany w włókiennictwie. W dużej mierze dlatego, że jest bezwonny, bezbarwny, a do tego nie pozostawia po sobie plam. Oleje wazelinowe odgrywają też niemałą rolę w wielu maszynach. Przede wszystkim jako środek pielęgnacyjny, ochronny, a także jako smar

Olej silikonowy

Jeśli kiedykolwiek zdarzyła się sytuacja, w której nie działał zamek w spodniach, zawiasy w drzwiach przerażająco skrzypią lub kłódka za nic nie chciała się otworzyć, to najlepszym ratunkiem może okazać się olej silikonowy. Ten niezwykle uniwersalny produkt powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym, ale nie tylko. Zapobiega on również wyładowaniom elektrycznym, izoluje, a także zabezpiecza przed wilgocią. Dzięki wygodnemu aplikatorowi jest w stanie dotrzeć do najmniej dostępnych miejsc.

Olej mineralny
Produkt ten jest najczęściej stosowany do narzędzi pneumatycznych, a dokładniej do smarowania wszystkich części składowych tych urządzeń. Sprawdzi się idealnie, między innymi w elektronarzędziach takich jak: gwoździarka, czy klucz udarowy. Zadaniem oleju mineralnego jest ochrona przed korozją, a tym samym wydłużenie żywotności sprzętu.

Oleje do pochodni
Kiedy zbliża się ciepła wiosna, a w szczególności lato, chce się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Czasami zdarza się, że traci się rachubę czasu i powoli popołudniowa kawa na ogródku zmienia się w wieczorną zabawę. Niestety późna pora i trochę światła szczególnie sprzyja pojawianiu się niechcianych owadów, a w konkretnie komarów. Pomocą w ich odpędzaniu okazują się pochodnie, lampy i świece, a dokładniej zawarty w nich olej parafinowy. Taką substancje wlewa się do specjalnego pojemniczka z knotem i odpala.  Nie trzeba się również martwić o nieprzyjemny zapach, bo w przeciwieństwie do nafty, olej parafinowy jest go całkowicie pozbawiony.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments