Jaki rodzaj rusztowania wybrać do prac budowlanych?

Jaki rodzaj rusztowania wybrać do prac budowlanych?

Rusztowania zewnętrzne odgrywają kluczową rolę w budownictwie oraz branżach pokrewnych. Zasadniczo rusztowanie złożone jest z poziomych oraz pionowych słupów na których zostają ułożone pomosty. Mają one umożliwić prace budowlane na każdej wysokości. W zależności od sposobu ich konstrukcji, użytkowania czy używanych materiałów rusztowania różnią się od siebie i dzielą na konkretne typy. Odpowiednio dobrane rusztowanie zapewni stabilność podczas prac na wysokościach a także bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań.

Do najważniejszych i najbardziej popularnych rodzajów rusztowań zaliczyć należy:

Rusztowania warszawskie

Ten typ rusztowania jest stosowany najczęściej podczas wykonywania prac na wysokości. Doskonale sprawdza się w pracach budowlanych czy konserwatorskich. Idealnie sprawdza się podczas remontów domów jednorodzinnych i prac na stosunkowo niewielkich wysokościach. Można je łatwo przemieścić z jednego punktu do drugiego dzięki możliwości przestawiania jego poszczególnych elementów. Doskonale sprawdza się także do prac we wnętrzach budynków np. podczas tynkowania. Ten typ rusztowania składa się z niewielkich elementów które razem twoją jeden segment. Najlepszej jakości rusztowania warszawskie warto nabyć za pośrednictwem http://rusztowanie.pro/.

Rusztowania ramowe

Są jednymi z bezpieczniejszych typów rusztowań i mogą być wykorzystywane do prac na dużych wysokościach. Składają się ze stabilnych pomostów oraz ukośnych stężeń których zadaniem jest utrzymać rusztowanie, sam podest rusztowania złożony jest z płaskich ram dzięki czemu zapewnia maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu. Większość rusztowań tego typu posiada dodatkowe barierki. Rusztowania ramowe charakteryzuje też możliwość łatwego ich składania i demontażu.

Rusztowania jezdne (przejezdne, ruchome)

Idealne do wykonywania prac z którymi wiąże się częsta zmiana miejsca wykonywania prac oraz zmiana położenia rusztowania. Rusztowania przejezdne wyposażone są w kółka samonastawne które uniemożliwiają przemieszczanie się rusztowania bez ingerencji użytkownika. Jednocześnie dają możliwość łatwego przesunięcia rusztowania w razie potrzeby bez konieczności przemieszczania osobno każdego z elementów. Rozwiązanie te jest idealne do stosowania na płaskich powierzchniach np. w halach oraz dużych obiektach.

Rusztowania systemowe

Rusztowania tego typu sprawdzają się zarówno jako rusztowania robocze jak i rusztowania ochronne mające za zadanie zabezpieczenie przedmiotów oraz osób przed upadkiem z wysokości. Rusztowania systemowe zwyczajowo złożone są z modułów w których w regularnych odstępach umieszczone są stężenia oraz rygle. Takie rusztowania dają możliwość łatwego dopasowania go do bryły budynku zapewniając bezpieczeństwo i komfort pracy.

Wybór odpowiedniego rusztowania zapewni komfort i bezpieczeństwo pracy, dlatego warto je dopasować do typu prac oraz wysokości na jakiej mają być wykonywane.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments