Jak otworzyć drzwi bez klucza

Jak otworzyć drzwi bez klucza

Każde drzwi, nawet te najbardziej zaawansowane da się otworzyć bez użycia klucza czy zbędnej siły. Drzwi to świetne produkty, jednak poddadzą się one pod wpływem metod profesjonalistów. Osób zajmujących się otwieraniem zatrzaśniętych drzwi nie brakuje, część z nich pracuje w Pogotowiu Zamkowym. Jak zatem otworzyć drzwi bez użycia klucza.

Nie ma zamka, którego nie dałoby się otworzyć

Otworzenie drzwi czy jakiegokolwiek innego zamka bez użycia klucza czasami jest jedynym racjonalnym wyjściem. Niszczenie drzwi czy wyrywanie zawiasów wartych kilkaset złotych to nic przyjemnego. Ponadto z takimi działaniami wiąże się spore niebezpieczeństwo.

Większość z nas myśli, że otworzenie drzwi bez klucza jest zarezerwowane dla doświadczonych włamywaczy. Jest to kompletna nieprawda. Utrwalony w anglosaskiej kulturze termin „lockpicking”, oznacza forsowanie zamków z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Możemy do nich zaliczyć wytrych czy bardziej skomplikowane przedmioty.

Lockpicking, jest to sztuka, która jest wykorzystywana przez profesjonalnych ślusarzy zajmujących się otwieraniem drzwi bez klucza. W niektórych krajach znajdują się nawet organizacje hobbystów, którzy zajmują się tego typu rzeczami. W przypadku gdy chcemy otworzyć nasze drzwi, a zgubiliśmy klucze najlepiej zwrócić się do ślusarza. W Polsce nie brakuje osób zajmujących się tego typu rzeczami, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej firmy. Co warto zauważyć, według prawa panującego w naszym kraju wyrabiania, bądź posiadanie wytrychów przez osoby niezajmujące się profesjonalnym otwieraniem drzwi jest karalne. Aby otwierać drzwi tego typu narzędziami, potrzebujemy specjalnych licencji. Musimy też pamiętać, że nie ma drzwi, których nie dałoby się otworzyć.

Samodzielne otwieranie drzwi

W tym wypadku sprawa nieco się komplikuje. Gdy nie chcemy korzystać z usług profesjonalistów, musimy liczyć się ze zniszczeniem drzwi czy zawiasów. Możemy skorzystać z wytrychu, ale jak już wspominałem, jest to dość ryzykowna sprawa. Kiedy dojdzie do sytuacji, krytycznej możemy własnoręcznie wyważyć drzwi. Na początku musimy obliczyć długość rozpędu. W tym celu rozmiar naszego buta mnożymy przez wymiar drzwi. Wynik otrzymamy w metrach i właśnie z takiej odległości musimy wykonać rozbieg. W większości przypadków będzie to około 2 M. Pod koniec rozbiegu wyskakujemy i celujemy w środek drzwi.

Otwieranie drzwi bez klucza dla profesjonalistów to pestka. Warto zatrudnić taką osobę, gdyż samodzielne wykonywanie tego typu czynności może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Autor: https://tech-nob.eu/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Facebook Comments